אחזקת הגינה כחלק מעבודת אחזקת המבנה

במאמר הבא נתרכז בגינת הבניין משותף שלכם – מה עושים ומתי, למה במיוחד לשים לב והיתרונות והחסרונות הקשורים לחלק זה של הבניין. גינת הבניין שלכם תעשה את ההבדל בין בניין שנעים להיכנס אליו ולגור בו לבין בניין שבכלל לא, אז בואו נצלול.

איזה חלק בבניין כולל את גינת הבית המשותף?

גינת הבניין המשותף מכילה את הגינה החיצונית אשר נמצאת מחוץ למבנה עצמו, ומלאה יותר בצמחים אשר כוללת (עצים, פרחים, שיחים ודשא) ובנוסף העציצים אשר נמצאים בלובי ובקומות.

אחזקת הגינה כחלק מעבודת אחזקת המבנה

למה טיפוח גינת הבניין שלכם חשובה?

גינת הבניין המשותף היא החזית והמראה  של הבניין שלכם. די בכך עבור עובר אורח להתבונן במעט על גינת הבית המשותף שלכם על מנת להבין עד כמה חשובה לדיירי הבניין תחזוקת הבניין ועד כמה הם משקיעים בחזקתו. גינה מוזנחת אינה מסבירת פנים ולא מעוררת רצון להיכנס לבניין (על אחת כמה וכמה לגור בו) ולעיתים תכופות היא אפילו יכולה להיות מבעיתה או מסוכנת (מזיקים,נחשים  ושאר אורחים בלתי רצויים) ולעומתה גינה מטופחת משרה אווירה נעימה ורצון להיכנס לבניין.


אז כמו שהבנתם כחלק מאחזקת הבניין המשותף, גם גינת הבניין המשותף היא חלק מהבניין הראוי לתשומת לב ולטיפוח.

יתרונות אחזקת גינת הבניין המשותף

  • הגינה שלכם תעשה את הרושם הראשוני הטוב או הרע של המבקרים בבניין( אורחים, קונים או שוכרים פוטנציאליים לדירות בבניין), וכמובן הדיירים.
  • גינה מתוחזקת כראוי,תזמין ותשרה אווירה נעימה וטובה לדיירי ומבקרי הבניין. גינה מלוכלת ויבשה תעשה בדיוק את האווירה ההפוכה…
  • גינה מתוחזקת מעידה על אכפתיות ודאגה של דיירי הבניין, ותגיד משהו על תפקוד האחראים לטיפול בבניין, כמו ועד הבית. 
  • כאשר מגיעים שוכרים פוטנציאליים לבניין שהגינה שלו אינה מתוחזקת והוא נראה מוזנח – זה יכול להשפיע לשלילה על החלטה לעבור לגור שם.
  • גינה מתוחזקת כראוי תעלה את ערך הבניין. ולעומתה, גינה מלוכלכת ומוזנחת עשויה להוריד את ערכי הנכסים בבניין.

אז מה עושים עכשיו?

בשלב תכנון גינת הבניין התייעצו כמובן עם גנן שעיקר עיסוקו הוא תכנון והקמת גינות, שיכיר את הצמחים המתאימים לאזור מגוריכם, את הדרישות (אור, כמויות מים ועוד) וידע לתכנן את הגינה בצורה אידיאלית שתהיי גם יפה וגם חסכונית. ייתכן שהתכנון יעלה לכם מעט יותר, אך לסיכומו של עניין תכנון טוב יכול לחסוך לכם הרבה מאוד בהמשך, אם תרכיבו את הגינה מצמחים שיאריכו חיים ויצטרכו מעט טיפול ומים יחסית.

כמובן אל תשכחו לגבי הצמחייה בתוך הבניין – התייעצו עם גנן מוסמך המומחה בגינות בבתים משותפים, אשר ידע לומר לכם אילו צמחים כדאי לשים בתוך הבניין ואלו צמחים לא.

מעוניינים בעזרה בניהול ועד הבית ותחזוקת גינת הבניין? קלינטון כאן לרשותכם!

אנחנו חברת ניהול ועד בית מקצועית אשר מספקת מגוון שירותי ניהול ותחזוקה של בנייני מגורים על מנת לאפשר לכם לחיות בראש שקט ובלי דאגות וכמובן בניין נקי ומסודר.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?
מאמרים נוספים

דירוג ממוצע: / 5.

לקבלת הצעת מחיר משתלמת

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

לקבלת הצעת מחיר משתלמת

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן